Amator

Czy to ty? - jeździsz sporadycznie, jednorazowo nie pokonujesz dystansów dłuższych niż 15 km; - rower ma być tylko przydatnym środkiem transportu cichym, tanim i nieskomplikowanym; - wymagasz od roweru łatwości obsługi; - nie lubisz się przemęczać; - jazda na rowerze nie stanowi treści twojego życia; - nie masz ochoty na przebieranki, chcesz po prostu wsiąść i pojechać.

Ile czasu przygotowujesz się do wyjścia na rower? Po prostu zamykasz drzwi i jedziesz. Stosujesz strój codzienny, taki w którym nie wstydzisz się wejść do urzędu lub szkoły. Rower jest fajny, byle tylko nie spocić się i nie pobrudzić.

ATB - to tzw. rowery popularne przeznaczone dla mniej wybrednych odbiorców. Ich głównym atutem ma być cena (w naszym katalogu w tej kategorii znajdują także wszystkie, z kilkoma wyjątkami rowery dla dzieci) dlatego przeważnie nie posiadają amortyzacji a napęd ma maksymalnie 21 przełożeń. ATB to rowery dla użytkownika ceniącego uniwersalność sprzętu, dojeżdżającego nim do pracy czy szkoły, ale i na plażę czy używającego go do rekreacyjnych przejażdżek w weekendy. Efektywność nie jest priorytetem, gdyż jego użytkownik nie spędza na rowerze zbyt wiele czasu ważna jest wygoda i poręczność.

Trekking - rowery przeznaczone do eksploracji bliższej i dalszej okolicy. To swoista krzyżówka roweru MTB i szosówki która świetnie sprawdza się w turystyce. W większości wypadków wyposażone są w duże koła o rozmiarze 700 z węższymi niż w MTB oponami dzięki czemu lżej jest je rozpędzić niż rowery MTB, a dzięki specyficznej geometrii są wygodniejsze niż szosówki. Wśród tej grupy rowerów wyróżnia się klasa Cross - są to rowery o bardziej sportowym zacięciu, można je poznać po braku błotników i bagażnika oraz bardziej "wyścigowej" geometrii (wartości kątów ramy i rury podsiodłowej są większe).

Dodano: 2006-04-12

Autor: bikeBoard

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Look 795 Aerolight
B'TWIN Ultra 940 CF
3T Exploro Team
Fuji Jari 1.3
Mondraker Podium Carbon R
Orbea Alma M-Pro
Scott Scale RC 700 Pro