Specjaliści w dziedzinie outdooru od lat zalecają noszenie trzech oddzielnych warstw odzieży. Taki system ubierania się ma zapewnić użytkownikom komfort podczas różnych rodzajów aktywności sportowej. Diabeł zwykle tkwi w szczegółach, należy więc zwrócić uwagę na materiały, z których uszyta jest każda z warstw.

Idea trzech warstw jest prosta: każda z nich spełnia inne zadanie, a prawidłowo dobrane stworzą system „termoregulacji” naszego ciała, który również ochroni nas przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Obecnie na rynku odzieżowym dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnorodnych tkanin. Jednak aby móc skonstruować odpowiedni zestaw, trzeba całkiem nieźle znać się na materiałach. Rozwiązaniem tego problemu jest oferta Polartec – jedynego producenta zaawansowanych technologicznie dzianin, z których uznane światowe marki tworzą każdą z warstw odzieży.

WARSTWA PIERWSZA – bielizna
Jest to jedna z najważniejszych warstw, ponieważ jej zadaniem jest utrzymywanie wilgoci z dala od skóry. Dlatego bawełnianym koszulkom mówimy: NIE. Bawełna nasiąka wilgocią, staje się ciężka i działa jak zimny kompres dla ciała, gwarantując użytkownikowi „efekt mokrych pleców”.
Odzież wykonana z dzianin Polartec® Power Dry® czy Polartec® Power Stretch® jest lekka, błyskawicznie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i szybko schnie. Polartec® Power Dry® ma dwukomponentową konstrukcję, w której zastosowano dwa rodzaje przędzy po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma „punkty dotykowe”, których zadaniem jest odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry, a na zewnętrznej pot rozprzestrzenia się i zostaje odparowany z powierzchni dzianiny. Dzianina Polartec® Power Stretch® jest grubsza i składa się z dwóch warstw, a jej cechą szczególną jest niebywała elastyczność – rozciąga się na wszystkie strony. Jej zewnętrzna warstwa jest odporna na ścieranie i gładka, a wewnętrzna – to miękki i miły w dotyku meszek, umożliwiający odprowadzanie wilgoci.


Koszulka z długim rękawem Better Than Naked, marki The North Face
Posiada wstawki z siateczki i zamek pod szyją.
Dzianina: Polartec® Power Dry®
Cena brutto: ok.229 zł

Bluza Tober marki Ternua
Ta bluza występuje w męskiej i damskiej wersji (model Licuala). Ma wysoką stójkę i posiada dwie kieszenie boczne zapinane na zamek.
Dzianina: Polartec® Power Stretch® Pro
Cena brutto: ok. 469 zł

Dodano: 2011-11-21

Autor: Polartec

Reklama


Komentarze użytkowników

Zaloguj się aby komentować

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Aktualny numer

Piszemy m.in.

Look 795 Aerolight
B'TWIN Ultra 940 CF
3T Exploro Team
Fuji Jari 1.3
Mondraker Podium Carbon R
Orbea Alma M-Pro
Scott Scale RC 700 Pro