Książka, która rewolucjonizuje podejście do treningu w sportach wytrzymałościowych.


Słowa "rewolucja" zwykle nie używamy do określania wydawanych przez nas książek. Zbyt często pojawia się ono w materiałach marketingowych na wyrost. Tym razem nie mamy wątpliwości, że książka Matta Fitzgeralda jest propozycją rewolucyjną.

Matt wziął na warsztat teorię naukową stworzoną przez Samuele Marcorę − włoskiewgo naukowca pracującego na Wyspach Brytyjskich.

Teoria ta, psychobiologiczny model osiągnieść w sportach wytrzymałościowych, udowadnia, że bardziej liczy się wytrenowanie umysłu niż mięśni. Że to głowa jest limiterem.

Teoria została już potwierdzona przez liczne badania naukowe, a Matt Fitzgerald w fascynującej książce opisuje przypadki kilkunastu topowych zawodników − biegaczy, triathlonistów, kolarzy czy wioślarzy − którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach olimpijskich lub innych równie ważnych zawodach. Wszyscy oni zwyciężelali nie dzięki wzmocnieniu mięśni, ale rozwinięciu wytrzymałości psychicznej.

Potwierdzony naukowo model psychobiologiczny osiągnięć sportowych to rewolucyjne podejście do treningu. Stosują je najlepsi sportowcy świata. Dzięki niezwykłej książce Matta Fitzgeralda te techniki są teraz dostępne dla wszystkich.

A cała tajemnica skrywa się w prostych słowach: Jak bardzo chcesz?

W Rozdziale 1. niesamowity pojedynek pomiędzy Sammym Wanjiru a Tsegaye Kebede na Maratonie Chicagowskim w 2010 roku. Czyli o tym jak słabszy zawodnik pokonał silniejszego.

TUTAJ możesz pobrać za darmo pierwszy rozdział!


Dodano: 2016-05-11

Autor: Źródło: Inne Spacery

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920