Aaaaaaaaaaaby aaaaabsolutnie najlepiej kupić rower
Wydaje się, że obecnie najmodniejsze miejsca do zakupów rowerów to hipermarkety oraz Internet. I jedne i drugie oferują najlepsze ceny, co wieszczy rychły koniec sklepów rowerowych do jakich przywykliśmy. Sklepów z żywą obsługą, szefem-właścicielem udzielającym porad klientom i gronem znających się na rzeczy sprzedawców. Jeśli takie sklepy rzeczywiście znikną, to kupienie dobrze dobranego roweru będzie graniczyło z cudem. Rower nie jest skomplikowanym przyrządem, ale kilkadziesiąt lat piorunująco szybkiej ewolucji wykazało, że proste nie jest prostackie tylko skuteczne i wyrafinowane. Kiedy towar jest standardowy tak jak kilo cukru, można go bez obawy kupić w Internecie czy na wielkiej hali bez obsługi. Chcąc kupić dopasowany do wzrostu, aspiracji i możliwości rower niezbędna jest asysta i pomoc. Poniżej znajdują się wskazówki gdzie szukać roweru i jakie pytania zadawać sprzedawcom.

Specjalistyczny sklep rowerowy
Stanowczo odradzamy super-, hiper- i megamarkety! Tam rządzi cena, jakość i myśl techniczna nie ma racji bytu. Rzadko też kiedy można liczyć na sukces udając się po rower do sklepu ogólnosportowego. Zazwyczaj rowery są tam jedynie efektownym dodatkiem mającym zwabić do środka klientów, tylko po to żeby kupili w końcu gumową piłkę lub jabłuszko do zjeżdżania po śniegu. Warto poszukać obszernego sklepu rowerowego z bogatą i sensownie rozstawioną ekspozycją. Niemniej istotne jest to żeby przy sklepie działał serwis rowerowy. Polecamy uwadze sklepy, którym już zaufano. Zaufanie to objawia się autoryzacją dużych marek rowerowych, wystarczy rozejrzeć się w poszukiwaniu dumnego certyfilkatu lub zwyczajnie zapytać obsługę o takowy. Jeśli sklep posiada autoryzację innych marek, szanse na idealne dopasowanie roweru poważnie rosną.

Sprzedawca
Wizytówką sklepu są sprzedawcy. Porządne sklepy zatrudniają fachowców. Są to najczęściej praktykujący rowerzyści, znający potrzeby użytkownika. Dobry sprzedawca rowerów powinien najpierw razem z nabywcą ustalić do czego rower będzie mu potrzebny. Następnie określić jaki rodzaj jazdy sprawia największą przyjemność (kupującemu, nie sprzedawcy!). Ważne też aby kupujący szczerze określił swój poziom zaawansowania rowerowego. Nie warto zgrywać sportowca kiedy rower potrzebny jest do przejażdżek po parku, warto też określić ambicje sportowe, żeby sprzedawca zmylony garniturem nie chciał zaproponować roweru z błotnikami i bagażnikiem lokalnemu wymiataczowi ścieżek lub hopek. Wyrafinowany sprzęt sportowy ma służyć osiągnięciu wybitnych wyników, a nie komfortowi użytkownika. Z drugiej strony rekreacyjny rower może szybciej zużyć się i nie wytrzymać rygorów ambitnej jazdy. Dajemy słowo, że cena powinna być ostatnim parametrem o jakim powinniście rozmawiać ze sprzedawcą! Jeśli faworyzowane modele są zbyt drogie właśnie na tym etapie ujawnia się talent i wiedza sprzedawcy. Powinien udzielić Wam informacji z jakich cech jednego modelu warto zrezygnować na korzyść innego. Poinformować o kompromisie jaki rodzi się gdy aspiracje są potężniejsze niż siła portfela. By wreszcie zaproponować sensowny rabat czy dodatkowe wyposażenie w jego miejsce.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2006-01-08

Autor: bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920