Amator

Czy to ty? - jeździsz sporadycznie, jednorazowo nie pokonujesz dystansów dłuższych niż 15 km; - rower ma być tylko przydatnym środkiem transportu cichym, tanim i nieskomplikowanym; - wymagasz od roweru łatwości obsługi; - nie lubisz się przemęczać; - jazda na rowerze nie stanowi treści twojego życia; - nie masz ochoty na przebieranki, chcesz po prostu wsiąść i pojechać.

Ile czasu przygotowujesz się do wyjścia na rower? Po prostu zamykasz drzwi i jedziesz. Stosujesz strój codzienny, taki w którym nie wstydzisz się wejść do urzędu lub szkoły. Rower jest fajny, byle tylko nie spocić się i nie pobrudzić.

ATB - to tzw. rowery popularne przeznaczone dla mniej wybrednych odbiorców. Ich głównym atutem ma być cena (w naszym katalogu w tej kategorii znajdują także wszystkie, z kilkoma wyjątkami rowery dla dzieci) dlatego przeważnie nie posiadają amortyzacji a napęd ma maksymalnie 21 przełożeń. ATB to rowery dla użytkownika ceniącego uniwersalność sprzętu, dojeżdżającego nim do pracy czy szkoły, ale i na plażę czy używającego go do rekreacyjnych przejażdżek w weekendy. Efektywność nie jest priorytetem, gdyż jego użytkownik nie spędza na rowerze zbyt wiele czasu ważna jest wygoda i poręczność.

Trekking - rowery przeznaczone do eksploracji bliższej i dalszej okolicy. To swoista krzyżówka roweru MTB i szosówki która świetnie sprawdza się w turystyce. W większości wypadków wyposażone są w duże koła o rozmiarze 700 z węższymi niż w MTB oponami dzięki czemu lżej jest je rozpędzić niż rowery MTB, a dzięki specyficznej geometrii są wygodniejsze niż szosówki. Wśród tej grupy rowerów wyróżnia się klasa Cross - są to rowery o bardziej sportowym zacięciu, można je poznać po braku błotników i bagażnika oraz bardziej "wyścigowej" geometrii (wartości kątów ramy i rury podsiodłowej są większe).

Dodano: 2006-04-12

Autor: bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920