Coraz bardziej okres zimowy, który najczęściej wykorzystywany jest do zrobienia „bazy” przed kolejnym sezonem startowym. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim sprzęcie trenują zimą zawodnicy. Czy mają specjalne rowery na ten czas, czy może zarzynają maszyny startowe? A może jednak przesiadają się na trenażery stacjonarne?

Rozmawiałem na ten temat z kilkunastoma kolarzami, szosowymi jak i MTB, amatorami i zawodowcami. Sprzedali mi trochę ciekawych patentów na to, jak sobie radzić w tym ciężkim dla nas, kolarzy okresie. Okazuje się, że ilu kolarzy tyle pomysłów i jest to zawsze powiązane ze sposobem trenowania w tym okresie. Nasze przypuszczenia dotyczące sprzętu pokrywają się z rzeczywistością. Jedni wykorzystują sprzęt z poprzedniego sezonu, inni składają specjalne zimowe ciężkie rowery z patentami ułatwiającymi treningi. Są też tacy, co skupiają się głównie na treningu ogólnorozwojowym biorąc rozbrat z rowerem wsiadając na niego sporadycznie. Ale są też i tacy, co sezonu wcale nie kończą startując w wyścigach przełajowych czy na orientację (...)


Cały test znajdziecie w bikeBoard 10/2017 (gdzie kupić). Możesz też kupić e-wydanie

Dodano: 2017-10-16

Autor: Tekst: Arnold Wójcik, Rafał Czarkowski

Tagi: trening, zima

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920