SiD, Pike, BoXXer, Lyrik to widelce, które kojarzą Ci się z nazwą Rock Shox. Producent odświeżył je ale tym razem nie poprzestał na zmianie naklejek i lakieru. Pozycjonowane są obecnie do topowej grupy komponentów zawieszenia - serii Signature.
Pomijając marketing znamienne jest nowe nazewnictwo, Najwyższe modele mają teraz przydomek Ultimate, prostsze to Select+ a podstawowe Select. Najmniej zmian znajdziemy w SIDzie, wśród opcji kolorystycznych pojawi się także . Tłumik Charger 2 zalany będzie Maxima Plush Fluid. To nowy olej do zawieszeń RockShox mający zwiększyć żywotność komponentów poprzez zmniejszenie wzajemnego tarcia, spowodować ma cichsze działanie i obniżyć wpływ temperatury na zachowanie zawieszenia. Będzie od teraz stosowany we wszystkich komponentach zawieszeń. W SIDzie który pojawi się także w kolorze niebieskim i pojawi się wersja z carbonową koroną. W widelcach Pike, Lyrik i Boxxer z serii Ultimate i Select+ znajdziemy nowy tłumik Charger 2.1. Poprawiono w nim przepływ oleju oraz zmniejszono tarcie poprzez inne uszczelnienia tłoka. Na goleniach znalazły się nowe uszczelki SKF mające stawiać mniejszy opór co jest szczególnie istotne dla czułości na małe nierówności.

Nowością w jest nowy damper Deluxe Ultimate. Choć wygląda podobnie to wewnątrz za kontrolę ugięcia odpowiada zupełnie nowy system tłoków ze zmienionym sposobem przepływu oleju. Dzięki temu zarówno kompresja jak i wyprost są kontrolowane na tym samym poziomie. Rock Shox oferować będzie również nowe, większe komory powietrzne do damperów Deluxe i Super Deluxe jako akcesoria.

Dodano: 2019-04-05

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920