Trener do wynajęcia Jeszcze kilka lat temu trener był luksusem należącym się tylko garstce zawodników zrzeszonych w klubach sportowych. Obecnie trenera można wynająć, a nawet zamówić przez internet. Dróg do jego pozyskania jest wiele, a każda z nich - w teorii - powinna doprowadzić nas do lepszej formy. Co powinniśmy wybrać?
Płatna opieka trenerska. Koncepcja tego rozwiązania jest niezwykle prosta - opłacasz wybrany model opieki i możesz rozpocząć treningi pod okiem profesjonalisty. Ten model opieki trenerskiej przyszedł do nas z zagranicznych landów i można założyć, że był odpowiedzią na rosnące rzesze sportowców - amatorów, poszukujących coraz lepszych wyników. - Z moich obserwacji wynika, że zainteresowanie taką formą współpracy z trenerem jest coraz większe - mówi Miłosz Czuba. - Coraz więcej osób chce trenować mądrze, skutecznie oraz zrzucić obowiązek planowania treningów na profesjonalistów.

Trener z e-maila
Poszukując wiadomości na temat treningów kolarskich w internecie wcześniej czy później traficie na serwisy proponujące zakup zindywidualizowanych lub gotowych planów treningowych, dietetycznych, analizę badań wydolnościowych i morfologicznych itp. Poniżej znajdziecie krótki przegląd internetowych ofert. Odpowiedź na pytanie, czym kierować się przy wyborze właściwej, znajdziecie w rozmowie z dr. Miłoszem Czubą na stronie obok. Dobrym przykładem serwisu oferującego treningi jest TrainingPeaks.com. Udostępnia on użytkownikowi dziennik treningowy, a za dodatkową opłatą można wejść w posiadanie planów treningowych tworzonych np. przez autora pewnej Biblii… Joe Friela. Wszystko podane jak na tacy, wystarczy zalogować się, zapłacić i ruszać na trening. Ceny planów wahają się w granicach od kilkudziesięciu do ponad stu dolarów i najczęściej dotyczą przygotowań nastawionych na konkretny cel - mój pierwszy maraton, wyścig itp. Do minusów tej formy opieki trenerskiej należy z pewnością brak indywidualizacji planów - dla jednych obciążenia mogą być za duże, inni stwierdzą, że „za juniora” trenowali ciężej. TrainingPeaks zawiera również wiele rozbudowanych opcji prowadzenia i monitorowania własnych treningów - można powiedzieć, że jest to internetowe oprogramowanie, pozwalające na zarządzanie własnym treningiem, jak również na kontakt z wynajętym trenerem. Jak zawsze w przypadku ciekawych rozwiązań opcje te są płatne - ceny zaczynają się od 20 dolarów miesięcznie.

O krok dalej…
…idą serwisy proponujące zindywidualizowane plany treningowe. Przykładem może być rodzimy VirtualTrener. com. Miesięczny koszt opieki zaczyna się od 109 zł, a w zamian otrzymujemy między innymi dostęp do internetowego dzienniczka treningowego, gdzie co miesiąc będą pojawiać się: przygotowywany indywidualnie plan treningowy, statystyki i analiza treningów oraz (co chyba najważniejsze) możliwość kontaktu z trenerem przez mail, Skype, telefon. Droższe opcje (w skrócie) zawierają „więcej opieki” - plany przysyłane są częściej, w pakiecie otrzymujemy badania morfologiczne itp. Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową firmy.


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35

Dodano: 2009-09-26

Autor: Tekst: Paweł Steinke

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920