Specjaliści w dziedzinie outdooru od lat zalecają noszenie trzech oddzielnych warstw odzieży. Taki system ubierania się ma zapewnić użytkownikom komfort podczas różnych rodzajów aktywności sportowej. Diabeł zwykle tkwi w szczegółach, należy więc zwrócić uwagę na materiały, z których uszyta jest każda z warstw.

Idea trzech warstw jest prosta: każda z nich spełnia inne zadanie, a prawidłowo dobrane stworzą system „termoregulacji” naszego ciała, który również ochroni nas przed wiatrem, deszczem czy śniegiem. Obecnie na rynku odzieżowym dostępnych jest wiele modeli wykonanych z różnorodnych tkanin. Jednak aby móc skonstruować odpowiedni zestaw, trzeba całkiem nieźle znać się na materiałach. Rozwiązaniem tego problemu jest oferta Polartec – jedynego producenta zaawansowanych technologicznie dzianin, z których uznane światowe marki tworzą każdą z warstw odzieży.

WARSTWA PIERWSZA – bielizna
Jest to jedna z najważniejszych warstw, ponieważ jej zadaniem jest utrzymywanie wilgoci z dala od skóry. Dlatego bawełnianym koszulkom mówimy: NIE. Bawełna nasiąka wilgocią, staje się ciężka i działa jak zimny kompres dla ciała, gwarantując użytkownikowi „efekt mokrych pleców”.
Odzież wykonana z dzianin Polartec® Power Dry® czy Polartec® Power Stretch® jest lekka, błyskawicznie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry i szybko schnie. Polartec® Power Dry® ma dwukomponentową konstrukcję, w której zastosowano dwa rodzaje przędzy po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma „punkty dotykowe”, których zadaniem jest odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry, a na zewnętrznej pot rozprzestrzenia się i zostaje odparowany z powierzchni dzianiny. Dzianina Polartec® Power Stretch® jest grubsza i składa się z dwóch warstw, a jej cechą szczególną jest niebywała elastyczność – rozciąga się na wszystkie strony. Jej zewnętrzna warstwa jest odporna na ścieranie i gładka, a wewnętrzna – to miękki i miły w dotyku meszek, umożliwiający odprowadzanie wilgoci.


Koszulka z długim rękawem Better Than Naked, marki The North Face
Posiada wstawki z siateczki i zamek pod szyją.
Dzianina: Polartec® Power Dry®
Cena brutto: ok.229 zł

Bluza Tober marki Ternua
Ta bluza występuje w męskiej i damskiej wersji (model Licuala). Ma wysoką stójkę i posiada dwie kieszenie boczne zapinane na zamek.
Dzianina: Polartec® Power Stretch® Pro
Cena brutto: ok. 469 zł

Dodano: 2011-11-21

Autor: Polartec

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

Santa Cruz High Tower LT

Canyon Neuron AL 8.0

Rockrider XC100s

Fuji Supreme 1.1

Merida Scultura 5000

Bloki szosowe vs MTB