Kiedy spóźnieni wpadliśmy do warsztatu SuperPedro, buzowało już w kominku, a w całym pomieszczeniu rozchodził się balsamiczny zapach gatunkowego drewna sandałowego, którym SuperPedro zwykł w nim palić. Rozsiadłem się na kozetce pamiętającej jeszcze karesy madame Pompadour i ze zdziwieniem obserwowałem, jak z cichym szumem odsłaniają się narzędzia SuperPedro. On z idealną impostacją i we właściwym momencie zapytał: „Napijecie się kawy?” Po prostu nie mogłem uwierzyć widząc schowany w gustownej etażerce z epoki superwysokociśnieniowy ekspres Saeco, znany wśród kolarzy od czasów słynnej grupy Cannondale Saeco. Nie wiedziałem jaką kawę zechce nam zaproponować, brazylijską czy z Kenii, bo wszystko, co dotychczas o nim wiedziałem, to to, że nazywają go SuperPedro.

Kiedy po kilku godzinach pracy zapytałem, czy nie ma przypadkiem piwa, SuperPedro sięgnął do mikroskopijnej lodóweczki, a z kieszonki fartucha wyciągnął oczywiście rowerowy otwieracz. W ciągu niedługiego czasu przekonałem się, że SuperPedro nie mógł wyciągnąć z lodóweczki nic innego niż Corona Extra, ani
innego otwieracza. Bo on po prostu jest super.

AntyPedro skończył, a sukces w przerobieniu całkiem nowych szytek na zwykłe, choć mało użyteczne opony, postanowił uczcić. Był przygotowany, w foliowej siatce z OBI brzęczały butelki. Jego wierny kot odwrócił się z niesmakiem.

Epilog
Cykl porad, który niniejszym kończymy, nie mógłby się pojawić bez poczucia humoru i dystansu do samych siebie dwóch osób, które zgodziły się w nim wystąpić. Grzegorz Dziadowiec zagrał w nim SuperPedro. Swym niezwykłym talentem hojnie obdarza medalistki i całą naszą kadrę narodową. Zawsze jest skromny i pogodny, choć trzeba powiedzieć, że jego perfekcjonizm budzi zazdrość i liczne komentarze. A jego warsztat Veloart naprawdę przypomina połączenie laboratorium Dr. No i designerskiego baru sushi. AntyPedro... no cóż, nie będziemy jeszcze demaskować tej postaci, gdyż ma ona jeszcze wiele zadań do wykonania.

bikeBoard 9/2009 (gdzie kupić)

Dodano: 2009-09-30

Autor: Zdjęcia: bikeBoard

Reklama


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920