Lista artykułów w kategorii Porady
Stery "ukryte" w ramie - co warto wiedzieć
Do roku 2001 w świecie sterów wszystko było jasne. Znakomita większość rozwiązań charakteryzowała się umieszczeniem łożysk na zewnątrz ramy, a średnica obudów tychże łożysk była większa od średnicy główki ramy. Jednak od roku 2001 średnica łożysk oraz sposobu ich osadzenia w główce zaczęły się zmieniać. Zaczęła się era sterów „zintegrowanych”.
Prosta czy gięta? Jak dobrać kierownicę MTB
Bardzo lubię jedno zdanie zmarłego w ubiegłym roku internetowego lunatyka rowerowego, Sheldona Browna: Większość rowerów projektowana jest na potrzeby wyczynowców, nawet jeśli znakomita większość rowerzystów nimi nie jest. Ale tak już widocznie musi być, że większość z nas zapatrzona w gwiazdy wierzy, że wystarczy mieć taki sam rower, żeby wygrywać na igrzyskach. Pasjonat zrezygnuje ze wszystkiego, odmówi sobie szynki i rosołu w niedzielę, żeby kupić wymarzoną część.
Prosta czy gięta? Jak dobrać kierownicę MTB
Bardzo lubię jedno zdanie zmarłego w ubiegłym roku internetowego lunatyka rowerowego, Sheldona Browna: Większość rowerów projektowana jest na potrzeby wyczynowców, nawet jeśli znakomita większość rowerzystów nimi nie jest. Ale tak już widocznie musi być, że większość z nas zapatrzona w gwiazdy wierzy, że wystarczy mieć taki sam rower, żeby wygrywać na igrzyskach. Pasjonat zrezygnuje ze wszystkiego, odmówi sobie szynki i rosołu w niedzielę, żeby kupić wymarzoną część.
Body Geometry, pierwsi polscy fitterzy: Redakcja Pomaga
Po opublikowaniu pierwszego tekstu o BG Fit, w korespondencji, którą nam nadsyłacie, odbieramy niekończący się lament kolarzy i rowerzystów pragnących właściwie i bezboleśnie usiąść za kierownicą.
Opisz swój trening!
Prowadząc usystematyzowane treningi na pewno prowadzisz także dziennik treningowy, choćby w formie najprostszych notatek. Notujesz wiele wartości - czas, tętno średnie i maksymalne, ilość pokonanych kilometrów, być może nawet średni i maksymalny poziom generowanej mocy
Korzystny trening
Jakie korzyści z systematycznych ćwiczeń czerpie nasz umysł? Jaki wpływ na nasze samopoczucie ma sportowa zaprawa i czy można mówić o tym, że kształtuje charakter człowieka?
Orkisz
Krewniak pszenicy. To pra-stare zboże przetrwało w niezmienionej formi po dziś dzień i możemy czerpać z jego dobrodziejstwa. Jak wpleść go w nasz jadłospis i jakie korzyści wynikają z orkiszowych dań dowiecie się w tym artykule.
Aby Trener mógł ustalić dobry plan treningowy, zawodnik robi w test wydolnościowy.
Zawodnik robi test wydolnościowy i pierwszy raz otrzymuje dokładne wyniki badań swojego organizmu. Trener ustala plan treningu.
Klucz do sukcesu
Czy obok umiejętności czysto fizycznych warto doskonalić się pod względem mentalnym w sporcie? Jakie psychologiczne kompetencje sportowca mogą wpłynąć na korzyść uzyskanego przez niego wyniku? O treningu koncentracji, radzeniu sobie ze stresem, budowaniu celów oraz zawodniczej pewności siebie, a także o skutecznym motywowaniu się do działania w słowach kilku.
Wyznaczanie celu treningu: bądź sprytny
Wyznaczenie celu treningu to nie tylko nadanie kierunku własnym działaniom, ale także sposób na ocenę sezonu, okresu treningowego, ważnych zawodów.
Nowe standardy suportów: więcej niż 24 mm
Nowe odmiany suportów są coraz to doskonalsze, przed zakupem warto jednak zastanowić się, który wybrać. Rzecz w tym, że wyboru suportu często dokonuje się wraz z zakupem ramy.
Miód "Manuka": słodkie lekarstwo
O miodach i ich dobroczynnych właściwościach zapewne każdy z Was słyszał już w dzieciństwie.
Zawodnik chce poprawić swoje wyniki - dlatego prosi Trenera o pomoc
Pasjonat spotyka trenera. Przygotowania do testu wydolnościowego - co to jest i po co.
Nie tylko siłownia
Ćwiczenia siłowe to obowiązkowy punkt planu treningowego podczas jesiennych i zimowych miesięcy. Jakie są ich zalety oraz jak ułożyć plan i jakie ćwiczenia wybrać dowiecie się z kolejnego odcinka treningu.
Nowe wcielenie "barana": geometria kierownic szosowych
To najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny nawet dla kompletnych laików komponent roweru szosowego. Od przeszło stu lat niezmiennie stanowi oręż herosów dwóch kółek.
Listopad. Jak zaplanować starty w przyszłym sezonie
Tak jak pisałem przed miesiącem - listopad to przełom rowerowego roku. Kończę poprzedni sezon i zaczynam następny. Jakieś małe fajerwerki i do roboty.
Październik. Podsumowanie sezonu
To już jesień, tak więc nie ma co się oszukiwać - zbliżamy się do końca sezonu. Jeszcze może jakiś start lub dwa. Ale październik to idealny moment, żeby podsumować sezon i ustalić plany na następny rok. Bo rok rowerowy zaczyna się... w listopadzie.
Trening pchania roweru
Kolarstwo górskie to nie tylko jazda na rowerze, zwłaszcza dla zawodników spoza czołówki. W porównaniu do nich, częściej pchasz rower pod górę, sprowadzasz w dół (na pewno niektórzy z nas), więcej hamujesz, dłużej zjeżdżasz.
Jak dobrać błotniki
Dla niektórych są niepotrzebnym ciężarem, brzydkim dodatkiem, dla innych elementem wyposażenia, bez którego nie wyobrażają sobie roweru. Brutalna prawda jest taka, że jesienią lepiej mieć błotniki niż mokrą, zimną d… Przed zakupem trzeba tylko dobrze zastanowić się, w jakich warunkach będą używane. Od tego zależy kształt, wielkość i mocowanie.
Czy rowery stają się lżejsze?
Żeby to sprawdzić, zagłębiliśmy się w archiwalne numery naszego czasopisma. Zobaczcie, jak wypadło porównanie rowerów testowanych przez ostatnie paręnaście lat z tymi współczesnymi.
Superpedro: Finał
Kiedy spóźnieni wpadliśmy do warsztatu SuperPedro, buzowało już w kominku, a w całym pomieszczeniu rozchodził się balsamiczny zapach gatunkowego drewna sandałowego, którym SuperPedro zwykł w nim palić.
Pomidory: na straganie
Nadeszła pora na pomidora! Teraz, kiedy są w super cenie, świeże, aromatyczne i jędrne, powinny stanowić bazę naszego talerza. Jakie wybrać i co nam one dają dowiecie się w najnowszym numerze.
Jabłka: na straganie
Teraz, kiedy "złote jabłka" są w super cenie, świeże, aromatyczne i jędrne, powinny stanowić bazę naszego talerza. Jakie wybrać i co nam one dają dowiecie się w najnowszym numerze.
Pojemność napędu
Jedną z najważniejszych cech każdej przerzutki jest tzw. pojemność, która jest wyrażana liczbą. Powstaje po odjęciu ilości zębów największej i najmniejszej zębatki korby napędowej. W tym odcinku porad przybliżamy bliżej tę kwestię.
Suplementy: czy to działa?
Na rynku suplementów pojawiają się coraz to nowe produkty. Jedne zostają a inne odchodzą w zapomnienie. Zaczęliśmy analizować, w które z nich warto inwestować, a które to tylko „chwyt reklamowy” i zbędny wydatek. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi doniesieniami w tej branży.
Wrzesień. Jak motywować siebie do jazdy pod koniec sezonu
Wrześniowe haczyki - czyli ukryte niebezpieczeństwa czyhające na kolarza amatora - to: wątpliwości, czy to moje kolarstwo w ogóle ma sens. Czyli jeden, a dość poważny hak. Bo bez motywacji nic nie ma sensu - tym bardziej trening, wyjazd na zawody, zakupy sprzętu. Nie da się czasu oszukać. Zaczyna się jesień i coraz więcej pojawia się pytań z natury tych ogólnych - czyli najtrudniejszych - bo trzeba znaleźć niemal filozoficzną odpowiedź i odszukać przyczynę, dla której bawię się w kolarstwo.
Trener do wynajęcia
Jeszcze kilka lat temu trener był luksusem należącym się tylko garstce zawodników zrzeszonych w klubach sportowych. Obecnie trenera można wynająć, a nawet zamówić przez internet. Dróg do pozyskania trenera jest wiele, a każda z nich - w teorii - powinna doprowadzić nas do lepszej formy. Co powinniśmy wybrać?
SuperPedro:Kanał
Jego garderoba w szafie jest ułożona w niebanalne trójkąty, a do kamery zawsze ustawia się właściwym profilem. Są tacy, którzy twierdzą, że potrafi ustami wyssać pin z łańcucha dziesięciorzędowego i że sprytnie ukrywa swoje małe, szóste palce u dłoni. Wszystko co wiemy to to, że mówią na niego Superpedro.
Nowe formy rywalizacji: zawody enduro
Wydaje się, że "współzawodnictwo" i "enduro" są terminami, których nie da się połączyć w jednej linijce. Bo jak mierzyć przygodę, którą jest dla nas enduro? Zastanawia się autor, a my siedzimy i słuchamy jak urzeczeni. Przyłączcie się do nas i zastanówcie się czy takie połączenie ma dla Was sens.
Ustawienie kierownicy w rowerze szosowym: Złap barana
Ustawienie kierownicy w rowerze szosowym nie ogranicza się do ustalenia kąta, pod którym opadają ramiona „barana”. Od pozycji kierownicy zależy cała sylwetka kolarza.
Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35
Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/bikeboard/domains/bikeboard.pl/public_html/smarty/plugins/function.x_paginator.php on line 35