Po lewej stronie jest kaseta. Jedna z kilkudziesięciu w ofercie Shimano, ale bardzo szczególna. W CS HG61-9 po raz pierwszy w historii seryjnych wyrobów zastosowano gigantyczny tryb 36z. A było to jeszcze w epoce „przeddziesiątkowej”. Dzięki niej można zbudować efektywny napęd 2x9, żeby dało się podjechać, ale i rozpędzić.

Większość rowerów jest udoskonalana przez właścicieli. To po prostu stwierdzenie faktu. Modyfikujemy swoje maszyny na potęgę. Oto tekst jak modyfikacje optymalizować, od czego zacząć, co sprawi największa różnicę i jak nie zbankrutować w trakcie udoskonalania.

Nie ma nic gorszego niż zabrać się do regulacji czy naprawy z młotkiem, wygiętym śrubokrętem albo połamanym i startym zestawem kluczy pamiętającym czasy pierwszego roweru Wigry.

Świat sprzętu rowerowego rządzi się bezwzględnymi prawami. Nowe rozwiązania technologiczne wypierają stare. Każdy kolejny sezon przynosi wiele innowacji i usprawnień. Rodzi to wiele pytań, np. co wybrać: grubą oś czy szybkozamykacz?


Aktualny numer

Piszemy m.in.

    Piszemy m.in. o:
  • lekkie koła do maratonu
  • Road Tour 2019
  • Andy - Apu Wamani
  • testujemy: Fulle XC, Ghost Kato 3.9 AL, KTM X-Strada 20, Trek Madone SLR 9 Disc eTap,Merida Silex 200, Scott Ransom 920